Share This Story!

30 listopada 2019, godz. 20:00 – 22:00

Janek Samołyk

Gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i tak zwanej „piosenki z tekstem”.

Wokalista występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał cztery płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single „Codziennie”, „Problem z wiernością”, „Piosenka o pointach”, „Złe czasy” i „Na prezent” gościły na Liście Przebojów Trójki.

Jak sam określa swoją muzykę? – Dużo słuchałem w życiu takich artystów jak The Beatles. I w ich utworach natrafiłem na to, że do rockowych piosenek pasują instrumenty klasyczne, jak obój czy skrzypce. Zastosowałem więc ten pomysł. W polskich warunkach to rodzi skojarzenie z Grechutą i Turnauem, ale to raczej nie jest rodzaj muzyki mi najbliższy. Zdecydowanie bardziej The Beach Boys, czy Frank Sinatra – mówił Janek Samołyk.

CV wrocławskiego muzyka wyróżnia trasa po Chinach. Janek prezentował tam swoje utwory z grupą Iowa Super Soccer. Trasa objęła końcówkę 2011 roku i początek 2012. W czerwcu 2012 artysta został zaproszony do zagrania koncertu na wrocławskim rynku w ramach UEFA Euro2012. W 2017 r. ukazał się najnowszy album „Czas najlepszy w życiu”, z którego pochodzą takie utwory jak „Wyprowadzam się”, „Ślad” czy „Nadmorskie miasteczko”.

MUZEUM WÓDKI 1804
ul. Dąbrowskiego 4
Oświęcim, 32-600